Ndërlidhjet

Obama: Reforma në shëndetësi është imperativ


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, ka mbrojtur planet e tij për reformimin e sistemit të kujdesit shëndetësor.

Ai tha se vendi nuk mund të presë dhe se plani i tij do të kursejë buxhetin amerikan.

Dyshimet mbi planin po shfaqen edhe në mesin e demokratëve, ndërsa sondazhet tregojnë se për shkak të kësaj çështjeje, mbështetja për presidentin Obama ka rënë.

Gjatë një konference për media në Shtëpinë e Bardhë, Obama ka thënë se ekonomia amerikane do të ishte në gjendje edhe më të keqe, nëse qeveria nuk do të kishte ndërhyrë me ndihma në sistemin financiar.
XS
SM
MD
LG