Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 3 rebelë


Ushtria e Suedisë bëri të ditur se ushtarët suedezë dhe finlandezë, që veprojnë në kuadër të Forcës Ndihmëse Ndërkombëtare të Sigurisë të udhëhequr nga NATO-ja, kanë vrarë tre rebelë dhe plagosur dy të tjerë gjatë një shkëmbim zjarri në veri të Afganistanit.

Ky luftim kishte filluar të enjtën mbrëma kur njësiti suedez u sulmua në afërsi të Mazar-e-Sharifit.
XS
SM
MD
LG