Ndërlidhjet

Kabul: Vriten 5 policë afgan dhe 4 ushtarë amerikanë


Zyrtarë në Afganistan kanë bërë të ditur se nga bombat e vendosura në rrugë në jug të këtij vendi, janë vrarë pesë policë dhe një roje.
Ndërkohë ushtria amerikane ka bërë të ditur se një bombë e vendosur në rrugë, ka vrarë katër pjesëtarë të saj, në provincën jugore Helmand.
Kryengritësit kanë rritur sulmet përpara 20 gushtit, datës kurë mbahen zgjedhjet presidenciale në Afganistan, të cilat talibanët janë zotuar se do t’i pengojnë.
XS
SM
MD
LG