Ndërlidhjet

Obama: Recesioni drejt fundit


Presidenti amerikan Barak Obama, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë duke para fillimin e fundit të krizës ekonomike.
Obama argumentoi se 787 miliard dollarë, dhe masa tjera emergjente të ndërmarra nga qeveria amerikane, kanë ndaluar shkallën e shkurtimit të vendeve të punës. Në fjalimin e tij zoti Obama për krizën ekonomike, fajësoi administratën e kaluar të Xhorxh Bushit.
XS
SM
MD
LG