Ndërlidhjet

Shakashvili: Rusia ka invaduar rajonet e Gjeorgjisë


Presidenti i Gjeorgjisë, Mikhael Shakashvili, ka kritikuar forcat ruse që kontrrollojnë dy rajonet e këtij vendi, duke i akuzuar për invadim.
Në fjalimin me rastin e një vjetorit të luftës ndërmjet Gjeorgjisë dhe Rusisë në Osetinë Jugore, Shakashvili në vendin Gori tha se Rusia kurrë nuk do të vë kontrroll mbi Gjeorgjinë.
Në përvjetorin e luftës Moska dhe Tbilisi kanë vazhduar të akuzohen për provokime të ndërsjella.
XS
SM
MD
LG