Ndërlidhjet

Afganistan: Sulmohet selia e guvernatorit


Të paktën tre policë afganë dhe dy civilë janë vrarë në një sulmin e militantëve talibanë ndaj selisë së guvernatorit të provincës Logar.

Sulmi në jug të Kabulit ndodhi përkundër masave të shtuara të sigurisë vetëm 10 ditë para zgjedhjeve presidenciale në Afganistan.

Policia afgane tha se rreth gjashtë luftëtarë talibanë ishin përfshirë në sulmin.

Militantët i kanë shtuar sulmet kundër qeverisë qendrore afgane dhe forcave të huaja në prag të zgjedhjeve të 20 gushtit.
XS
SM
MD
LG