Ndërlidhjet

8 militantë vriten nga sulmi ajror amerikan


Zyrtarët e sigurisë në Pakistan thanë se një predhë që besohet se është shkrepur nga një aeroplan amerikan pa pilot ka vrarë të paktën 8 militantë në veriperëndim të Pakistanit.

Sulmi ka ndodhur në Waziristanin jugor afër kufirit me Pakistanin. Rajoni është bastion i liderit taliban Bejtullah Mehsud.

Zyrtarët pakistanezë dhe amerikanë kanë thënë se besojnë se Mehsud është vrarë në një sulm raketor në Waziristanin jugor, pos as Pakistani e as Shtetet e Bashkuara nuk e kanë konfidmuar vdekjen e tij.
XS
SM
MD
LG