Ndërlidhjet

Medvedev ashpërson kritikat ndaj Kjevit


Presidenti rus Dimitri Medvedev ka kritikuar ashpër udhëheqjen e Ukrainës, duke e cilësuar atë si anti-ruse dhe shkaktare të përkeqësimit të problemeve dypalëshe.

Medvedv tha se do të shtyjë dërgimin e ambasadorit rus në Kjev. Kreu i Kremlinit akuzoi Ukrainën si bashkëpërgjegjëse me Gjeorgjinë për krimet e kryera në Osetinë e Jugut gjatë luftës së vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG