Ndërlidhjet

AI: Presion mbi Rusinë


Amnesty International ka kërkuar nga bashkësia ndërkombëtare të ushtrojë presion mbi Rusinë në mënyrë që Moska ti japë fund “sulmeve ndaj aktivistëve të të drejtave të njeriut”.

Deklarata vjen pas vrasjes së dy veprimtarëve të njohur në Çeçeni.

AI akuzon autoritetet në Rusi dhe në Çeçeni për dështime të vazhdueshme në hetimin e vrasjeve të aktivistëve të të drejtave të njeriut.
XS
SM
MD
LG