Ndërlidhjet

Largohet kreu i TKK-së


Drejtori i Teatrit Kombëtar të Kosovës, Arian Krasniqi ka dhënë dorëheqjen. Sipas Krasniqit ndërhyrjet politike në menaxhmentin e TKK-së janë një nga arsyet e largimit të tij.

Nga ana tjetër Ministria e Kulturës lidhur me largimin dhe akuzat e drejtorit të TKK-së do të mbajë një konferencë shtypi pasditen e sotme.
XS
SM
MD
LG