Ndërlidhjet

Kuvajt: Nga zjarri humbën jetën 41 gra dhe fëmijë


Nga zjarri në tendën e një dasme në Kuvajt, kanë humbur jetën 41 gra e fëmijë, ndërsa më se 50 të tjerë janë plagosur.

Një zëdhënës i Ministrisë së brendshme, tha se tenda nuk kishte dalje në rast të zjarrit, kështuqë shpërthimi i zjarrit shkaktoi panik të madh.

Në të shumtën e rasteve, dasmat në Kuvajt janë të ndara; gratë dhe fëmijët ndodhen në një hapësirë, ndërsa burrat në tjetrën.
XS
SM
MD
LG