Ndërlidhjet

Gjermani: Policia bastis 180 restorante kinezePolicia gjermane ka kontrolluar rreth 180 restorante kineze në pjesë të ndryshme të Gjermanisë. Goditja e trafikantëve ishte synimi e operacionit policor.

Policia nuk ka bërë publike rezultatet e operacionit.

Hetuesit thonë se rrjetet e trafikut të njerëzve kanë sjellë mbi 1000 kinezë në Gjermani gjatë viteve të fundit, të cilët shfrytëzohen pa iu përmbushur kushtet bazë të pagesës dhe jetesës.
XS
SM
MD
LG