Ndërlidhjet

Medvedev: Terroristët të vriten pa hezitim


‘Terroristët’ në veri të Kaukazit duhet të vriten ‘pa emocione dhe pa hezituar’, tha presidenti rus Dimitri Medvedev.

Komentet e Medvedevit u bënë në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Sigurisë. Ky ishte takimi i parë pas sulmit vetvrasës në Nazran të Ingushetisë ku humbën jetën 21 persona.
XS
SM
MD
LG