Ndërlidhjet

Diskutohet programi bërthamor iranian


Ministria e Jashtme e Rusisë tha se diplomatët nga pesë vendet e përhershme anëtare të Këshillit të Sigurimit të OKB-së plus Gjermanisë, do të takohen më 2 shtator për të diskutuar mbi programin bërthamor të Iranit.

Kjo ministri ka thënë se programi i Iranit është diskutuar në një bisede telefonike ndërmjet minsitrit të jashtëm rus Sergei Lavrov dhe sekretares amerikane të shtetit, Hillari Klinton.
XS
SM
MD
LG