Ndërlidhjet

Kabul: Sulm ndaj trupave të NATO-s, vriten dy civilë


Një sulmues vetëvrasës hodhi veten në erë pranë trupave të NATO-s në Afganistanin jugor, duke vrarë dy civilë afganë dhe plagosur më shumë se 20 të tjerë.

Një zëdhënës i talibanëve ka marrë përgjegjësinë për sulmin duke thënë se sulmuesi ishte mbi motoçikletë.

Edhe një zëdhënëse e ushtrisë amerikane në Bagram, konfirmoi sulmin, por pa dhënë ndonjë shifër mbi dëmet.
XS
SM
MD
LG