Ndërlidhjet

SHBA: 36 fëmijë kanë vdekur nga H1N1
Virusi H1N1 i njohur ndryshe si gripi i derrave deri sot ka shkaktuar vdekjen e 36 fëmijëve në Shtetet e Bashkuara, njoftoi Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve.

Në njoftim thuhet se 67 përqind e fëmijëve kanë pasur probleme shëndetësore, si për shembull astmën, por 22 përqind e fëmijëve kanë qenë nën moshën 5 vjeç dhe në gjendje të shkëlqyeshme shëndetësore.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG