Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 13 militanteMinistria e Mbrojtjes ne Madrid tha se ushtaret spanjole kane zbrapsur sot nje sulm te kryengritesve ne Afganistan, duke vrare 13 pjesetare te milicive dhe duke plagosur tre te tjere.

Ministria tha se nuk ka pasur viktima ne radhet e trupave spanjole gjate perleshjes 6-oreshe ne Afganistanin qendror.

Spanja ka rreth 800 ushtare ne Afganistan ne kuader te ISAF-it, kurse rreth 450 te tjere jane derguar per te ndihmuar ne sigurimin e zgjedhjeve.

XS
SM
MD
LG