Ndërlidhjet

Solana: Qeveria afgane të bashkëpunojë më shumëShefi për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian Havier Solana tha se qeveria e re afgane që do të dalë pas zgjedhjeve të gushtit, duhet të punojë ngushtë me bashkësinë ndërkombëtare.

“Ajo duhet të jetë një qeveri e përkushtuar ndaj një vargu të aktiviteteve jokorruptuese”, ka thënë Solana.

Ai gjithashtu ka bërë thirrje që të aplikohen rregulla më të rrepta lidhur me ndihmat finansiare në Afganistan.
XS
SM
MD
LG