Ndërlidhjet

Pakistan: 4 të vrarë nga sulmi amerikanZyrtarët e sigurisë në Pakistan thanë se të paktën katër njerëz janë vrarë dhe gjashtë janë plagosur nga një predhë amerikane, e cila i kishte shënjestruar militantët në zonën kufitare me Afganistanin.

Një zyrtar i tha agjencisë AFP se sulmi e kishte në shënjestër një medrese në Vaziristanin jugor.

Zyrtari tha se shumica e të vrarëve ishin luftëtarë talibanë.

Ushtria e Shteteve të Bashkuara nuk e mohoi por as nuk e konfirmoi sulmin me aeroplan pa pilot.
XS
SM
MD
LG