Ndërlidhjet

Kazakistan: Rrëzohet helikopteri, 10 të vrarë


Një helikopter i rojeve kufitare është rrëzuar në malet e Kazikistanit jugor duke vrarë 10 dhe plagosur tre pjesëtarë të ekuipazhit.
,
Helikopteri u rrëzua në luginën Ugam afër kufirit me Uzbekistanin.

Të gjithë anëtarët në bord ishin anëtarë të shërbimit shtetëror të sigurisë KNB, i cili është përgjegjës për sigurinë kufitare.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG