Ndërlidhjet

Sot, protesta kundër protokollit EULEX-Serbi


Nën organizmin e 23 grupimeve jo qeveritare në Prishtinë sot do të mbahet protesta kundër protokollit EULEX-Serbi në fushën e policisë, të nënshkruar javën e kaluar.

Marshi protestues fillon në mesditë nga Biblioteka Kombëtare.

“Ne nuk jemi kundër BE-së, por kundër EULEX-it e protokolleve të tij që i shtojnë dhe i trashin lidhjet e varësisë së Kosovës me Serbinë. Ne e duam
të drejtën e Kosoves për anëtaresim në BE e jo misionet policore të BE-së”, u tha të shtunën me rastin e paralajmërimit të protestave.
XS
SM
MD
LG