Ndërlidhjet

Pakistan: Humbin jetën 18 vajza e gra


Në Pakistanin jugor, të paktën 18 gra dhe vajza kanë vdekur kur turma, që po priste për dhënien e miellit falas për shkak të ngushticës ku prisnin, bëri panik dhe filloi të shkelë mbi njëra-tjetrën.

Tragjedia vjen në muajin e shenjtë të ramazanit, ku tradicionalisht organizohen aktivitetet humanitare, siç është edhe dhënia falas e ushqimit.

Dhënia e miellit ishte organziaur nga një donator privat, i cili u arressua, pasi që nuk e kishte njoftuar parapakisht policinë.
XS
SM
MD
LG