Ndërlidhjet

Obama: Plane të reja për mbrojtjen raketore


Presidenti amerikan Barak Obama tha se Shtetet e Bashkuara do të alternojë dhe forcojnë planet për zhvillimin e mbrojtjes raketore.

Planet e reja amerikane synojnë që të adresojnë më mirë kërcënimin që paraqet Irani. Qasja e re amerikane do të mundësojë përdorimin e teknologjisë që është provuar si efikase, tha presidenti Obama.
XS
SM
MD
LG