Ndërlidhjet

Jemen: Mbi 80 të vrarë


Mbi 80 refugjatë janë vrarë gjatë një sulmi të forcave qeveritare ndaj një kampi në veri të Jemenit. Cak ishte qendra e rebelëve shiitë, të cilët sfidojnë pushtetin e presidentit Ali Abdullah Saleh.

Burime nga vendi i ngjarjes thanë se në mesin e viktimave ishin 45 gra dhe 16 fëmijë.
XS
SM
MD
LG