Ndërlidhjet

Volkswagen sponsorizon Olimpiadën në SoçiKompania Volkswagen sot u bë sponzori i Lojërave Olimpike Dimërore 2014 në Soçi të Rusisë. Marrëveshja do t’u sjellë organizatorëve të ardhura prej më shumë se 750 milionë dollarë.

Sipas marrëveshjes, Volkswagen do të t’i japë komitetit organizativ të lojërave rreth 3 mijë automjete, shumica e të cilave do të prodhohen në fabrikën e Volkswagenit në rajonin Kaluga të Rusisë, në jugperëndim të Moskës.

Sponzorë tjerë të Lojërave janë Aeroflot, kompanitë telekominkuese Rostelekom dhe Mergafon, kompania e gazit dhe naftës Rosneft dhe kredituesi Sberbank.
XS
SM
MD
LG