Ndërlidhjet

Beograd: Pak gjasa që tifozi francez të mbijetojëShtetasi francez, i cili të enjten u lëndua në rrahjen e tifozëve në Beograd, sot është operuar, por e ka jetën në rrezik, ka thënë drejtori i Qendrës Klinike të Serbisë, Gjorgje Bajec.

Ai tha se lëndimet e francezit janë të rënda dhe gjasat që francezi të mbijetojë të vogla.

Tifozi i klubit futbollistik Tuluz u shtrua në spital në gjendje të rëndë, pas përleshjes me tifozët e klubit “Partizani” nga Beogradi.

Përleshja ndodhi para fillimit të ndeshjes së vlefshme për Kupën e Evropës, të cilën Tuluzi e fitoi me rezultat 3:2.
XS
SM
MD
LG