Ndërlidhjet

Pretoria: Mbyllet ambasada e SHBA-ve


Ambasada e SHBA-ve në Afrikën e Jugut është mbyllur për shkak të kërcënimeve të sigurisë. Vendimi përfshin ambasadën në Pretoria dhe konsullatën në Johanesburg.

Nuk janë dhënë detaje lidhur me kërcënimin, por pritet që ambasada t’i kthehet aktivitetit normal të mërkurën.
XS
SM
MD
LG