Ndërlidhjet

SHBA: Enciklopedia, pretendime neveritëse


Ambasada e Shteteve të Bashkuara ka përsëritur sërish gjatë ditës kundërshtimin lidhur me akuzat e publikuara në Enciklopedinë e Akademisë së Shkencave të Maqedonisë.

“Pretendimet se oficerët amerikanë kanë trajnuar ish ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare janë të pabaza dhe neveritëse”, ka thënë për agjencinë franceze të lajmeve, AFP, një zyrtar i kësaj ambasade.

“Jemi të zhgënjuer se ka institucione që vënë emrin e tyre pas pretendimeve të tilla qesharake”, thanë të njëjtat burime.
XS
SM
MD
LG