Ndërlidhjet

Shpërthim në Athinë


Një bombë e vogël ka shpërthyer para zyrave të një opozitari të Partisë Socialiste, një javë para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.
Policia ka evakuuar zonën, në lagjen Kolonaki të Athinës, para shpërthimit, meqë një stacion televiziv dhe një gazetë ishin njoftuar për vendosjen e bombës.

Policia tha se nuk ka të lënduar.
XS
SM
MD
LG