Ndërlidhjet

Tuzla çon në gjyq DodikunQyteti i Tuzlës ka paditur kryeministrin e serbëve të Bosnjës, Millorad Dodik, pasi ka mohuar masakrën ndaj civilëve në Tuzla dhe Sarajevë gjatë luftës së viteve ’92 – ‘95.

“Kjo ka qenë tragjedia më e madhe në historinë e Tuzlës dhe drejtuesit e banorët e qytetit e kanë përjetuar dhimbshëm deklaratën e pashpirt të Millorad Dodikut”, tha kryebashkiaku i Tuzlës Jasmin Imamoviç.
XS
SM
MD
LG