Ndërlidhjet

SHBA trefishon ndihmën për Pakistanin


Senati amerikan ka votuar që të trefishojë ndihmën jo ushtarake për Pakistanin në 1.5 miliardë dollarë deri më 2014, si ofertë për ndërtimin e besimit dhe bashkëpunimit.

Senatorët miratuan në mënyrë unanime masat, që duhet të kalojën sot nëpër Dhomën Përfaqësuese dhe nga këtu te presidenti Barak Obama, për t’u nënshkruar si ligj.

Mbështetësit e legjislacionit thanë se masat tregojnë se Uashingtoni ka një përkushtim afatgjatë për të ndihmuar Pakistanin.
XS
SM
MD
LG