Ndërlidhjet

Irani nesër do të zhvillojë manovra ushtarakeMediat iraniane raportuan se korpusi i Gardës Revolucionare të Iranit të dielën do të zhvillojë stërvitje ushtarake raketore.

Agjencitë ISNA dhe Fars cituan një deklaratë nga garda, sipas së cilës, manovrat zhvillohen për të “mirëmbajtur dhe përmirësuar” forcat ushtarake të vendit.

Manovrat mbahen në kohën kur Irani po përballet me rritjen e trysnisë ndërkombëtare për shkak të programit të tij bërthamor.
XS
SM
MD
LG