Ndërlidhjet

Klinton: Mirëpritet lejimi i inspektimin në Iran


Sekretarja amerikane e shtetit, Hillari Klinton, ka mirëpritur deklaratën nga Irani, se do të lejoj inspektimin e centralave të tij atomike sekrete.

Zonja Klinton tha se “çdo herë është për mirëseardhje” kur Irani i respekton rregullat dhe parimet ndërkombëtare.

Dje, ambasadori iranian në Agjencinë Ndërkombëtare për Energji Atomike, tha se Teherani po aranzhonte inspektimin në centralin për pasurim të uraniumit në Kom.
XS
SM
MD
LG