Ndërlidhjet

Miliarderi kanadez u nis në gjithësiSot nga baza kozmike Bajkonur në Kazakistan u nis në gjithësi turisti Gaj Laliberte.

Miliarder nga Kanadaja, i cili është themelues i një kompanie zbavitëse, u bë turisti i shtatë që udhëton në gjithësi.

Laliberte u lansua me raketën Sojuz, bashkë me dy astronautë, amerikanin Xhefri Uilliams dhe rusin Maksim Surajev.
XS
SM
MD
LG