Ndërlidhjet

OKB mbyll zyrat në PakistanKombet e Bashkuara kanë vendosur të mbyllin përkohësisht zyrat në Pakistan. Vendimi erdhi pas sulmit të sotëm kundër Programit Botëror të Ushqimit. Nga sulmi vetvrasës humbën jetën tre persona dhe u plagosën disa të tjerë.

Zëdhënësi i OKB-së Ishrat Rizvi tha se nuk kishin marrë kërcënime konkrete para sulmit.
XS
SM
MD
LG