Ndërlidhjet

Klaus: Do negociojmë TraktatinPresidenti çek Vasllav Klaus tha se vendi i tij ka nevojë të negociojë pjesë të caktuara të Traktatit të Lisbonës.

Bëhet fjalë për mbrojtjen e vendit nga pretendimet për pronësi pas ligjeve të miratuara pas luftës së Dytë Botërore dhe për mbrojtjen e sovrantietit të gjyqësorit, tha Klaus.

Klausi është udhëheqësi i vetëm i një vendi anëtar të Bashkimit Evropian që nuk e ka nënshkruar Traktatin e Lisbonës.
XS
SM
MD
LG