Ndërlidhjet

Ramadi/Irak: 23 të vrarë nga shpërthimet


Tre shpërthime kanë goditur qytetin irakian Ramadi, në perëndim të Bagdadit, duke vrarë 23 dhe plagosur shumë persona tjerë.

Në mesin e viktimave ka policë dhe civilë, ndërsa në Ramadi është zbatuar ora policore.

Automjeti i mbushur me eksploziv ishte përplasur në murin e ndërtesës së stacionit qendror policor. Vetëvrasësi tjetër bëri detonimin e bombës në motocikël, ndërsa shpërthimi i tretë ka ndodhur para një spitali.

Ramadi është kryeqendër e krahinës perëndimore Anbar dhe një nga ish-qendrat e kryengritësve sunitë.
XS
SM
MD
LG