Ndërlidhjet

Çavez kundër ObamasPresidenti i Venezuelës, Hugo Çavez tha se Barak Obama nuk e meritonte çmimin Nobel për Paqe. Çavez tha se Obama nuk ka bërë ndonjë hap të rëndësishëm drejt paqes, por ka vazhduar luftërat e paraardhësit të tij Xhorxh Bush.

Në një koment të botuar gjatë fundjavës, Çavez shkruante se Komiteti i Nobelit “harroi vendosmërinë e Obamas për të vazhduar betejat në Irak dhe në Afganistan”.
XS
SM
MD
LG