Ndërlidhjet

Pakistan: Mbi 40 të vrarë gjatë ditësSë paku 40 persona janë vrarë dhe 45 të tjerë janë plagosur nga një sulm që dyshohet të jetë atentat vetvrasës. Incidenti ndodhi në rajonin e trazuar pakistanez të Suatit.

Ky është i fundit në rradhën e sulmeve që kanë goditur Pakistanin, ushtria e të cilit është përfshirë në operacione të vazhdueshme kundër talibanëve dhe Al Kaidës përgjatë kufirit me Afganistanin.

Në zhvillime të ndara talibanët pakistanezë morrën përsipër përgjegjësinë për sulmin e fundjavës ndaj një qendre të ushtrisë, ku humbën jetën 19 persona.
XS
SM
MD
LG