Ndërlidhjet

Irak: 8 të vrarë e 14 të plagosurSë paku tetë persona u vranë dhe 14 të tjerë janë plagosur në sulmet ndaj një tregu në veriperëndim të Bagdadit. Zona ku ndodhi sulmi është me shumicë shiite. Në të njëjtën kohë me sulmin janë grabitur dhe disa argjendari në po atë zonë.

Dhuna ka njohur ulje të ndjeshme në Irak gjatë 18 muajve të fundit, pro ka rritje të krimit.
XS
SM
MD
LG