Ndërlidhjet

Kermabo: Në veri – përmirësime të dukshme


Situata në veri të Kosovës është e qetë dhe me “përmirësime të dukshme”, tha shefi i misionit të BE-së në Kosovë, Iv dë Kermabo.

Ai këto komente i bëri gjatë vizitës në pjesën veriore të Kosovës.

“Është me rëndësi që situata është e qetë dhe në këto kushte mund të shkojmë përpara” u tha gazetarëve zoti Kermabo.

Shefi i misionit EULEKS, tha se prioritet i këtij misioni do të jetë puna e organeve të drejtësisë në veriun e Kosovës.
XS
SM
MD
LG