Ndërlidhjet

Karzai – Abdullah, balotazh i mundshëmAmbasadori afgan ne Shtetet e Bashkuara, Said Tajeb Xhavad, ka thënë se beson të ketë gjasa për një balotazh në zgjdhjet presidneciale mes presidentit aktual Hamid Karzai dhe konkurrentit të tij, ish ministrit të jashtëm Abdullah Abdullah.

Ambasadori Xhavadi është zyrtari i parë i qeverisë Karzai që haptas pranon se Abdullah Abdulla ka fituar vota të mjaftueshme për të shkuar në balotazh.
XS
SM
MD
LG