Ndërlidhjet

Falluxha: 4 të vrarë nga shpërthimiTë paktën katër ushtarë irakianë kanë vdekur në një sulm me bombë në Falluxha të provincës Anbar të Irakut.

Policia bëri të ditur se sulmi kishte ndodhur në një rrugë jashtë qytetit që lidhej me Bagdadin.

Po sot, në qytetin Ramadi, shpërtheu edhe një kamion- bombë me ç’rast kishte u dëmtua ura që lidh Bagdadin me Sirinë dhe Jordaninë.

Ky është sulmi i parë pas tre sulmeve të javës së kaluar në Ramadi, ku u vranë 19 dhe u plagosën më shumë se 80 njerëz.
XS
SM
MD
LG