Ndërlidhjet

Shkup: Vazhdon debati rreth marrëveshjesMarrëveshja e re për demarkacionin e vijës kufitare midis Maqedonisë dhe Kosovës ka shkaktuar polemika të ashpra midis pushtetit dhe opozites në Shkup.

Marreveshja është duke u diskutuar ne Komisionin parlamentar të politikes se jashtme, qe me pas të kaloje për ratifikim ne seancën e jashtëzakonshme te Parlamentit.

Opozita akuzoi Qeverine se me këtë marrëveshje është ndryshuar kufiri me Kosovën, por kjo u hodh poshtë nga kryeministri Nikolla Gruevski.
XS
SM
MD
LG