Ndërlidhjet

Medvedev arriti për vizitë në Serbi


Presidenti i Rusisë, Dmitri Medvedev, ka arritur për vizitë njëditëshe në Beograd, me ç’rast do të bisedoj me zyrtarët më të lartë të Serbisë.

Pritet që tema kryesore të takimit do të jenë forcimi i partneritetit strategjik dhe ekonomia, ndërsa mendohet se fokusi më i madh do të jetë në kredinë e paralajmëruar të Rusisë për Serbinë, në vlerë prej një miliard dollarësh.
XS
SM
MD
LG