Ndërlidhjet

Francë: 500 policë kundër bandave nga Balkani500 policë morrën pjesë në operacionin që përfshiu gjithë Francën jugore në përpjekje për të shkatërruar bandat nga Evropa Lindore. Gjatë operacioneve u kapën sasi të konsiderueshme droge, armë, para dhe u arrestuan 30 persona.

Operacioni “është rezultat i një viti hetimesh në mënyrë që të ndalojmë krimin e organizuar të bandave nga Ballkani”, thanë burimet zyrtare.
XS
SM
MD
LG