Ndërlidhjet

Dubai: 6 të vdekur nga rrëzimi i aeroplanitGjashtë anëtarët e ekuipazhit e kanë humbur jetën kur një aeroplan transportues i Sudanit u rrëzua pak pas fluturimit nga aeroporti ndërkombëtar Sharxh në veri të Dubait.

Policia lokale tha se hetimet janë duke vazhduar.

Aeroporti Sharxh kryesisht shfrytëzohet nga aeroplanë transportues dhe kompanitë “e lira” ajrore.
XS
SM
MD
LG