Ndërlidhjet

Çeçeni: Vriten 4 rebelë dhe një policMinistria e Mbrojtjes e Çeçenisë tha se katër rebelë të dyshuar dhe një polic janë vrarë në luftimet në Çeçeni.

Zëdhënësi, Magomed Deniev, tha se policia kishte rrethuar një shtëpi dhe kishte vrarë dy persona të armatosur.

Gjatë aksionit, një polic është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur.

Deniev tha se dy militantë tjerë janë vrarë në afërsi të kryeqytetit Grozni.
XS
SM
MD
LG