Ndërlidhjet

Sejdiu dekretoi ambasadën në Arabinë Saudite


Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, sot e ka dekretuar themelimin e Misionit Diplomatik në nivel ambasade në Arabinë Saudite, ka njoftur presidenca.

Selia e ambasadës do të jetë në kryeqytetin Riad.

Në kumtesë thuhet se dekretimi është bërë pas konsultimit me kryeministrin e Kosovës dhe sipas Ligjit për Ministrinë e Jashtme dhe Shërbimit Diplomatik.
XS
SM
MD
LG