Ndërlidhjet

Tetori, muaji më vdekjeprurësTetë ushtarë amerikanë dhe një civil afgan u vranë nga shpërthimi i një bombe në jug të Afganistanit.

Sipas komandës së NATO-s në terren vdekjet ishin shkaktuar nga një numër mjetesh shpërthyese.

Tetori i këtij viti është muaji me numrin më të lartë të viktimave për trupat amerikane në Afganistan që nga viti 2001.
XS
SM
MD
LG